Island 55+ Cesta do země ohně a ledu - Island

Island 55+ Cesta do země ohně a ledu

Island

, HotelIsland 55+ Cesta do země ohně a ledu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Poloha

To nejlepší z Islandu a koupání v Modré laguně

Vydejte se poznat Island, který odjakživa fascinuje lidstvo svou ohromující přírodou. Uvidíte gejzíry tryskající do ohromných výšek, ledovcové laguny a fjordy, ale také i krátery a lávová pole či zelené pláně s pasoucími se divokými poníky. Na závěr vás čeká relax v nejznámnějším geotermálním koupališti planety – Modré laguně.

 

 

Program

1. den: Let z Prahy do Keflavíku. Transfer do hotelu v Reykjavíku, hlavním městě Islandu. Ubytování.

 

2. den: Snídaně. Hned na počátku tohoto zájezdu budete moci obdivovat největší turistické magnety jihozápadního Islandu. Gejzír Strokkur, který každých sedm minut tryská horkou vodu až do výše 40 metrů, nebo nejkrásnější vodopád Islandu Gullfoss, jehož vody padají do kaňonu z výšky 32 metrů. Obě tato místa jsou součástí takzvaného Zlatého okruhu, jež je symbolem celého ostrova. Poté navštívíte jižní část ostrova, kde uvidíte další vodopády SeljalandsfossSkogafoss, a také známou pláž Reynisfjara s černým pískem a překrásnými útesy. V této oblasti můžete spatřit i papuchalka, islandského národního ptáka. Ubytování v nejjižněji položené vesničce Islandu – Vik.

 

3. den: Snídaně. Návštěva Národní parku Skaftafell, kde můžete spatřit rozmanitou krajinu plnou zeleně, vodopádů a ledovců. Ačkoli je tato oblast lemovaná ledovcovými jazyky, tak je nejteplejším místem ostrova. Tato část Islandu je často přirovnávána k Alpám, o čemž se budete moci přesvědčit na vlastní oči. Dále uvidíte unikátní vodopád Svartifoss, padající z 20 metrové výšky čedičových skal, připomínajících varhany či ledovec Jökulsarlon, jež je jedním z nejúchvatnějších míst celého Islandu. Fakultativně možnost plavby lodí po ledovcové laguně mezi obřími plujícími krami. Poté odjezd do oblasti fjordu Hornafjördur, odkud uvidíte i druhý největší ledovec Evropy Vatnajökull. Ubytování.

 

4. den: Snídaně. Odjezd do překrásné a nedotčené oblasti Eastfjords. Pojedete podél pobřeží přes strmé útesy, rybářské vesničky a hluboká údolí. Tato oblast je také nejzalesněnější částí celého ostrova. Spatříte vodopád Hengifoss, a poté příjedete do městečka Egilsstadir, jež je s 2 200 obyvateli největším městem ve východní části Islandu. Ubytování.

 

5. den: Snídaně. Prohlídka jezera Myvatnm, které se nachází v oblasti s velice aktivní vulkanickou činností. Celý kraj má díky tomuto působení charakteristický ráz s lávovými sloupy, krátery a lávovými poli. Právě tady nemůžete vynechat jedno z nejzajímavějších míst Islandu a tím je Dimmuborgir, neboli Temný hrad. Je tvořeno vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary, připomínající zříceniny starověkého hradu. Celá tato oblast je navíc velice bohatá na výskyt rozmanitých ptačích druhů. Další zastávku bude Godafoss, neboli vodopád bohů, jež je bezesporu jedním z nejkrásnějších vodopádů na Islandu. Poté přejezd do města Akureyri. Ubytování.

 

6. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka malebného města Akureyri, jež je označováno za hlavní město severního Islandu. Budete projíždět rybářskými vesničkami a zúčastnit se fakultativního výletu lodí a pozorovat velryby. Poté navštívíte vodopády Hraunfossar. Jedná se hned o několik vodopádů, jež jsou tvořeny menšími potůčky tekoucími z lávového pole sopky. Doslova co by kamenem dohodil, je další nádherný vodopád Barnafoss. Odpoledne příjezd do městečka Borgarnes. Ubytování.

 

7. den: Snídaně. Cestou na jih uzavřete okružní putování po ostrově. Budete moci obdivovat překrásný fjord Hvalfjördur s délkou 30 kilometrů. Dále navštívíte Národní park Thingvellir (UNESCO), kde byl již v roce 930 n. l. založen jeden z nejstarších parlamentů na světě a jehož pozůstatky jsou stále k vidění. Spatřit zde můžete také příkopovou propadlinu, jež je vrcholem Středoatlantského hřbetu, oddělujícího tektonické desky. Odpoledne příjezd do Reykjavíku a volný program. Ubytování.

 

8. den: Snídaně. Prohlídka hlavního města Reykjavíku. Možnost fakultativního výletu za pozorováním velryb. V podvečerních hodinách návštěva a možnost koupání ve světoznámé Modré laguně (vstupné je zahrnuto v ceně zájezdu). Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy.

 

9. den: Dopoledne přílet do Prahy.

Cena zahrnuje
 • ubytování 7 nocí se snídaní v hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Keflavík – Praha s přestupem v Berlíně (včetně letištních poplatků)
 • transfery z/na letiště v Keflavíku
 • výlety dle programu (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem)
 • vstup do Modré laguny
 • služby českého průvodce
Cena nezahrnuje
 • cestovní pojištění (735 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 185 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (9 300 Kč)
 • příplatek 6x večeře (9 500 Kč)
 • případné fakultativní výlety (pozorování velryb cca 70 eur, plavba po ledovcové laguně)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
Poznámka

Minimální počet účastníků zájezdu: 20

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.