Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika - Kostarika

Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika

Kostarika

,

FM


Kostarika, Panama, Nikaragua - Středoamerická mozaika

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 1 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Nikaragua, Kostarika, Panama - Středoamerická mozaika
Popis
Střední Amerika, to jsou země uzavřené mezi Atlantickým a Tichým oceánem, nejrozmanitější oblasti naší planety. V nejužším místě amerického mostu leží skutečný poklad Střední Ameriky - Kostarika, tropický ráj zvířat a rostlin. Země s nekončícím množstvím biotopů, království pozemského i podmořského života, domov vulkánů dosahujících závratných výšek, které na vše dohlíží. Vůně kostarické kávy vytváří dokonalou symbiózu s chutí panamských banánů a karibských koktejlů na plážích panamských korálových ostrovů Bocas. To vše završuje koloniální atmosféra svébytné Granady v nedotčené zemi Střední Ameriky - Nikaraguy.
Provází PhDr. Pavla Teichmanová v jarním termínu a Jiří Ježek v podzimním termínu.
Zájezd zahrnuje
letenka Praha-San José a Managua-Praha vč. let. tax a poplatků cca 23 500 Kč, přelet Bocas del Toro-San José vč. Let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, transfery minibusem, místním autobusem, lodí, 18x ubytování v turistických hotelech a penzionech latinskoamerického standardu se snídaní, ochutnávka kávy a čokolády, vedoucí zájezdu, informační materiály, TERMÍNY 2018:, letenka Praha-Managua a Panama City-Praha vč. let. tax a poplatků cca 22 000 Kč, přelet Bocas del Toro-San José a San José-Panama City vč. let. tax a poplatků cca 7 500 Kč, transfery minibusem, místním autobusem, lodí, 18x ubytování v turistických hotelech a penzionech latinskoamerického standardu se snídaní, ochutnávka kávy a čokolády, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vstupné, ostatní strava, vstupní a výstupní poplatky (cca 30 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena nezahrnuje", TERMÍNY 2018:, vstupné, ostatní strava, vstupní a výstupní poplatky (cca 50 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1lůžkový pokoj 7 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 100 Kč, do 60 000 Kč za 1 800 Kč, pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů 750 Kč
Program
Den 1
odlet z Prahy do SAN JOSÉ, překrásně položeného města uprostřed Centrálního údolí, které je obklopeno ze všech stran horami s vulkány. V případě dostatku času procházka úzkými uličkami s hlučnými pouličními prodavači nebo tzv. comída típica "večeře" v oblasti El Pueblo proslulé koloniálním stylem a bary s latinskoamerickou hudbou.
TERMÍNY 2018:
odlet z Prahy do MANAGUY, nocleh.
Den 2
poznávání typických kostarických vulkánů započneme tím nejlépe přístupným, kterým je VOLCÁN POÁS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku. Dnes se pohodlně vyvezeme téměř až k hlavnímu kráteru vyplněnému tyrkysovou vodou, z níž vystupují siřičité plyny. Za doprovodu kolibříků se projdeme krajinou horského mlžného lesa posetou fumaroly a kapradinami až k laguně Botos obehnané broméliemi. Zpáteční cesta se vine podél kávových plantáží oblasti HEREDIA a je tedy nutností absolvovat jednu z tzv. coffee tours, jejíž součástí je i ochutnávka vynikající čokolády.
TERMÍNY 2018:
přejezd do GRANADY - navštívíme koloniální perlu střední Ameriky, město, které je nejstarší v celé Střední Americe. Projdeme se po Calle de Calzada zdobené fasádami starých granadských domů, objevíme kouzlo starobylého kláštera Convento de San Francisco, vystoupáme na vyhlídkovou věž kostela La Merced a dojdeme až na nábřeží obřího Nikaragujského jezera. V podvečer, dle aktuálních podmínek, vyjedeme až ke kráteru činné sopky MASAYA.
Den 3
ranní výstup na vulkán BARVA (2 906 m, cca 5 hod. cesta tam i zpět) s panoramatickými výhledy do údolí a na sousední sopku Irazú, kolem poledne návštěva panenského tropického pralesa v NP BRAULIO CARRILLO s kaňony a vodopády, jehož typickými obyvateli jsou tukani, jaguáři, oceloti a další.
TERMÍNY 2018:
přejezd do kdysi ospalého rybářského městečka SAN JUAN DEL SUR na břehu Pacifiku, které je dnes oblíbeným prázdninovým letoviskem. Leží v bujném údolí řeky, která protéká městem až na pláž tvořenou tmavým pískem, uzavřenou mezi dvěma útesy, s úchvatnými západy slunce. Cestou se zastavíme v půvabném městečku RIVAS se starým koloniálním kostelem.
Den 4
plavba lodičkou vodními kanály mezi mangrovovými porosty NP TORTUGUERO až do stejnojmenné vesničky izolovaného národního parku proslulého jako hnízdiště karety obrovské. Park je domovem krokodýlů, ary zelené, 160 druhů savců nebo také kapustňáka. Prozkoumáme místní pláž, stezku Sendero Natural a vesnici, která připomíná bujnou tropickou zahradu, budeme obdivovat vysoké palmy sklánějící se nad dřevěnými domky a ochutnáme tradiční karibskou kuchyni v čele s čerstvými rybami.
TERMÍNY 2018:
dopoledne přejedeme hranici do Kostariky, vstříc zdejším proslulým přírodním parkům. Dopoledne si ještě zrelaxujeme v termálních pramenech. První NP RINCÓN DE LA VIEJA nás hned zrána překvapí suchou krajinou savan s vřícími bahenními jezírky a mini vulkány. Jelikož se nacházíme v oblasti činné sopky, není náhodou, že tu můžeme vidět časté lávové proudy. Při našich procházkách se možná setkáme i s národní kostarickou květinou - purpurovou orchidejí. Odpoledne nás čeká přejezd do NP MONTEVERDE.
Den 5
přejezd k nejkrásnějším plážím Karibiku, do oblasti PUERTO VIEJO zahalené tajemnem afro-karibských osadníků. Po cestě zastávka u mořské rezervace NP CAHUITA - procházka po stezce lemující pobřeží až k pláži PLAYA VARGA, kde se vykoupeme. Po cestě je možné spatřit lenochody a nosály.
Den 6
volný den, možnost odpočinku na plážích Playa Chiquita nebo Playa Negra, šnorchlování na Punta Uva, zapůjčení kola a projížďky podél moře do vesnice MANZANILLO s pozorováním opic a motýlů. Pro ty aktivnější se nabízí procházka k Punda Mona (Opičí bod) skrz rezervaci GANDOCA MANZANILLO s rozsáhlým korálovým útesem, který vyniká podmořským životem. Večer pozorování západu slunce za zvuku reggae hudby, ochutnávka banánového chleba nebo papajového džusu.
TERMÍNY 2018:
hned ráno navštívíme oblast prastarého mlžného horského lesa v NP MONTEVERDE - ráj ornitologů (vzácný výskyt ptáků kvesalů). Zažijeme neopakovatelnou lehkou túru po stezce Sendero el Puente, jejíž část tvoří 100 m visutý most v korunách stromů, dojdeme k vodopádu San Luis. Odpoledne lze navštívit Zahradu orchidejí se 450 druhy včetně těch nejmenších na světě, chráněnou stanici s množstvím hadů a žab nebo Motýlí zahradu s mravenčí kolonií. Pro zájemce se nabízí tajuplná noční exkurze, při které můžete pozorovat sklípkany, netopýry či tukany.
Den 7
TERMÍNY 2018:
přejezd kolem jezera ARENAL přes městečko TILARÁN do LA FORTUNY přímo pod majestátním vulkánem ARENAL (1 633 m), cestou zastávka na vyhlídce MIRADOR 1968 s vyhlídkovým okruhem, popř. pro zájemce 70 m vysoký vodopád CATARATA DE LA FORTUNA s možností koupání.
přejezd do PANAMY a vodním taxi na nejkrásnější ostrovy Panamy - BOCAS DEL TORO, tzv. Galapágy
21. století. Následujících pár dnů je určeno k lenošení na plážích, šnorchlování mezi barevnými rybkami a užívání si Karibiku. Kdo bude chtít, může se vydat na prozkoumání vesniček původního kmene Ngobe-Buglé, nebo může vodním taxíkem přeplouvat z ostrova na ostrov a pozorovat delfíny atd. Poslední den přeletíme zpět do San José.
Den 8
TERMÍNY 2018:
v poznávání typických kostarických sopek budeme pokračovat dobře přístupným vulkánem POÁS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku. Vyvezeme se téměř až k hlavnímu kráteru vyplněnému tyrkysovou vodou, z níž vystupují siřičité plyny. Za doprovodu kolibříků se projdeme krajinou horského mlžného lesa mezi kapradinami a broméliemi k laguně Botos. Cestou dolů budeme míjet kávové plantáže oblasti HEREDIA a je tedy nutností absolvovat jednu z tzv. coffee tours, jejíž součástí je i ochutnávka vynikající čokolády. Večer se ubytujeme v hlavním městě Kostariky SAN JOSÉ uprostřed Centrálního údolí, které je obklopeno ze všech stran horami s vulkány (3 noci).
Den 9
TERMÍNY 2018:
dopoledne vyrazíme k nejvyšší kostarické sopce, do NP VOLCAN IRAZÚ (3 432 m), vyjedeme až na vrchol, kde se projdeme kolem hlubokého kráteru (občas mezi dunami šedivého popela), odkud je za jasných dní vidět až na pobřeží Karibiku i Pacifiku, pozdní odpoledne věnujeme prohlídce hlavního města SAN JOSÉ, kde navštívíme pěší zónu, tržiště Mercado Central a v centru města uvidíme nejelegantnější budovu ve městě Teatro Nacional.
Den 10
TERMÍNY 2018:
ze San José pojedeme kolem stále činné sopky TURRIALBA (3 340 m) k nejvýznamnějšímu archeologickému nalezišti v Kostarice GUAYABO (stavby z období 300-700 let n. l.) s podzemními akvadukty. Odpoledne dokončíme prohlídku hlavního města - můžeme navštívit i moderně upravené muzeum předkolumbovského zlata nebo největší sbírku jadeitů na americkém kontinentě.
Den 11
přejezd do vedlejšího údolí s malebnou vesničkou OROSÍ, kterou zdobí nejstarší křesťanská památka v Kostarice, kostel Iglesia de San José Orosí, dále pokračujeme do vedlejšího nejvlhčího NP TAPANTÍ, který je přímo přecpaný savci, velmi často tu narazíte na tapíra a díky vysoké vlhkosti i na vzácné žáby. Budeme míjet jezero LAGO DE CACHÍ a doputujeme k nejvyšší kostarické sopce, do NP VOLCAN IRAZÚ (3 432 m), vyjedeme na vrchol, kde se projdeme kolem hlubokého kráteru (občas mezi dunami šedivého popela), odkud je za jasných dní vidět až na pobřeží Karibiku i Pacifiku.
TERMÍNY 2018:
cestou ke karibskému pobřeží budeme projíždět panenským tropickým pralesem v NP BRAULIO CARRILLO až do maličkého říčního přístavu LA PAVONY, kde nás čeká plavba lodičkou po řece Suerte mezi mangrovovými porosty NP TORTUGUERO až do stejnojmenné vesničky izolovaného přírodního parku proslulého jako hnízdiště karety obrovské. Park je domovem krokodýlů, ary zelené, 160 druhů savců nebo také kapustňáka. Prozkoumáme místní pláž a vesnici, která připomíná bujnou tropickou zahradu, budeme obdivovat vysoké palmy sklánějící se nad dřevěnými domky a ochutnáme tradiční karibskou kuchyni s čerstvými rybami.
Den 12
kolem sopky TURRIALBA (3 340 m) projedeme k nejvýznamnějšímu archeologickému nalezišti v Kostarice GUAYABO (stavby z období 300 - 700 let n. l.) s podzemními akvadukty. Vrátíme se zpět do SAN JOSÉ, kde dokončíme prohlídku města. Navštívíme obrovské tržiště Mercado Central nebo uvidíme nejelegantnější budovu ve městě Teatro Nacional.
TERMÍNY 2018:
dopoledne plavba po hlavním vodním kanálu s pozorováním vodní fauny a vegetace divokého mokřadu do MOINU a poté přejezd pobřežím Karibiku do oblasti PUERTO VIEJO zahalené tajemnem afro-karibských osadníků. Po cestě zastávka u mořské rezervace NP CAHUITA - procházka po stezce lemující pobřeží, kde se můžeme setkat s lenochody, nosály či jasně modrými obřími motýly morfo, a zároveň se vykoupeme na některé z bílých pláží.
Den 13
přijíždíme do oblasti prastarého mlžného horského lesa MONTEVERDE, do ráje ornitologů (početná skupina vzácných ptáků kvesalů). Zažijeme neopakovatelnou lehkou túru po stezce Sendero el Puente, jejíž část tvoří 100 m visutý most v korunách stromů, dojdeme k vodopádu San Luis. Pro zájemce se nabízí tajuplná noční exkurze, při které můžete pozorovat sklípkany, netopýry či tukany (cca 20 USD).
TERMÍNY 2018:
PUERTO VIEJO - volný den, odpočinek na plážích Playa Chiquita nebo Playa Negra, šnorchlování na Punta Uva, pro ty aktivnější možnost zapůjčení kola a projížďky podél moře do vesnice MANZANILLO s pozorováním opic a motýlů. Večer pozorování západu slunce za zvuku reggae hudby, ochutnávka banánového chleba nebo papajového džusu.
Den 14
volný den přímo v džungli, v turisticky méně navštěvované rezervaci SANTA ELENA můžete navštívit Zahradu orchidejí se 450 druhy včetně těch nejmenších na světě, Serpentario, což je chráněná stanice s množstvím hadů nebo Motýlí zahradu s mravenčí kolonií.
TERMÍNY 2018:
přejezd hranice do Panamy, náš kostarický bus končí v přístavu ALMIRANTE, potom přesedneme na vodní taxi, které nás dopraví na nejkrásnější ostrovy Panamy BOCAS DEL TORO - Galapágy 21. století. Následujících pár dnů je určeno k lenošení na plážích, šnorchlování mezi barevnými rybkami a užívání si Karibiku. Kdo bude chtít, může se vydat na prozkoumání vesniček původního kmene Ngobe-Buglé, na sousedních ostrovech. Poslední den přeletíme zpět do San José.
Den 15
přejezd přes městečko Tilarán a podél jezera Arenal do vesnice LA FORTUNA přímo pod majestátným vulkánem ARENAL (1 633 m), který je nejaktivnější na západní polokouli. Vydáme se na lehkou túru k 70 m vysokým vodopádům LA CATARATA DE LA FORTUNA, ve kterých se vykoupeme, a dále půjdeme směrem k jezeru CERRO CHATO.
Den 16
při cestě do posledního kostarického národního parku RINCÓN DE LA VIEJA se ještě zastavíme na vyhlídce Arenal 1968 s úchvatnými výhledy na samotný vulkán (1 916 m). NP RINCÓN DE LA VIEJA nás překvapí suchou krajinou savan s vřícími bahenními jezírky a mini vulkány. Jelikož se nacházíme v oblasti činné sopky, není náhodou, že tu můžeme vidět časté lávové proudy. Při našich procházkách se setkáme národní kostarickou květinou - purpurovou orchidejí.
Den 17
přejezd do NIKARAGUY, do kdysi ospalého rybářského městečka SAN JUAN DEL SUR, které je dnes oblíbeným prázdninovým letoviskem. Leží v bujném údolí řeky, která protéká městem až na pláž tvořenou tmavým pískem, uzavřenou mezi dvěma útesy, s úchvatnými západy slunce.
Den 18
dnešní den navštívíme koloniální perlu střední Ameriky - město GRANADA, které je nejstarší v celé Střední Americe. Projdeme se po Calle de Calzada zdobené fasádami prastarých granadských domů, objevíme kouzlo starobylého kláštera Convento de San Francisco s vzácnými petroglyfy a dojdeme až na nábřeží obřího Nikaragujského jezera. K večeru vyrazíme po cestě kolem nepřehlédnutelného kuželu sopky Masaya do hlavního města MANAGUY.
TERMÍNY 2018:
ráno přelet do hlavního města PANAMA CITY - kosmopolitní křižovatka národů na březích Pacifiku. Čeká nás projížďka městem a návštěva proslulého zázraku techniky - PANAMSKÉHO PRŮPLAVU, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Tichomořskou plavební komoru uvidíme z vyhlídky MIRAFLORES.
Den 19
odlet zpět do ČR.
TERMÍNY 2018:
dokončení prohlídky Panama City, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.