Exotické zájezdy
Samburu, jezero Baringo, jezero Nakuru a Masai Mara Safari - Keňa

Samburu, jezero Baringo, jezero Nakuru a Masai Mara Safari

Keňa

, PenzionSamburu, jezero Baringo, jezero Nakuru a Masai Mara Safari

Počet termínů:

40 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -

Počasí:

Dnes Počasí v Nairobi - transparent 25°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: NP Samburu, Masai Mara a jezera Baringo a Nakuru
Popis zájezdu
Safari, 11 dní, kemp, plná penze

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Nairobi / NP Samburu / jezero Baringo / jezero Nakuru / Masai Mara / Nairobi

Užívejte si vaše safari bez starostí, organizaci a vše ostatní přenechejte na nás - jsme specialisté na SAFARI.

Kempové safari je určené pro ty, kteří chtějí vidět a poznat africkou přírodu – divokou zvěř všech druhů a život místních kmenů, především Masajů, opravdu zblízka. Zkušení safari průvodci vám ukážou z divočiny skutečně hodně a kuchaři pro vás v kempech připraví jídla evropského standardu (masa, rýži, těstoviny, ovoce, zeleninu, kávu a čaj). Večery pak můžete strávit u ohně společně s vašimi průvodci a domorodými Masaji z okolí, kteří vám povyprávějí o nespoutané a divoké Africe. Tyto zážitky v lodges neprožijete. Veškeré kempové vybavení pro vás zajistíme sami, není třeba nic vozit s sebou (kromě spacího pytle). Toto safari si určitě užijete.

NP Lake Baringo
Jezero Baringo je 22km dlouhé a 11km široké. Nachází se v severní části Great Rift Valley. Je jedním ze dvou sladkovodních jezer ve Východoafrickém příkopu. Můžete tu vidět například hrochy, krokodýly, pelikány, kormorány, ale i Orlovce říční. Žije zde kolem 450 druhů ptáků. Jezero je domovem jednoho ze 42 kmenů žijících v Keni a to kmene Njemps (II Chamus). Uprostřed jezera se nachází skalnatý ostrov Ol Kokwe, kde můžete tento kmen navštívit. Počasí u jezera je velmi teplé (25°C – 35°C) po celý rok.

NP Samburu
Národní park Samburu se rozkládá pod horou Mt. Kenya a u řeky Ewaso Ngiro. V jeho blízkosti jsou další dva menší národní parky – park Shaba a Buffalo Springs. Krajina je podobná jako v přírodní rezervaci Masai Mara. V NP Samburu žije mnoho žiraf, zeber, slonů, antilop, pštrosů, leopardů, ale můžete tu také zahlédnout i krokodýly. V Masai Maře se můžete setkat s kmeny Masajů, v Samburu uvidíte kmeny Samburů. Samburové jsou blízcí Masajům, hovoří stejným jazykem, který spadá do skupiny Maa. Jejich zdrojem obživy je pastevectví, chovají ovce, kozy a velbloudy. Přežívají pouze z krve a mléka získaného z jejich stáda, maso konzumují pouze výjimečně, ale živí se také zeleninou nebo různými kořínky.

NP Lake Nakuru
Lake Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni, nacházející se na dně nejdelší pukliny zemské kůry na světě – Great Rift Valley. Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků, jakou jsou i pelikáni, marabu a další. Hejna plameňáků mu propůjčují barvu, takže vypadá jako růžové jezero. Národní park Lake Nakuru je také hlavním útočištěm ohroženého nosorožce černého a dlouhé řady ostatních afrických zvířat.

Masai Mara
Rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací – usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Nairobi: Hotel 680 | Kempy během safari v národních parcích (v kempu stany typu "A" pro dva se spací matrací a s kempovým vybavením) | Možnost ubytování v dřevěných chatkách v přírodní rezervaci Masai Mara s vlastním sociálním zařízením. | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Keni.

2. den - Nairobi: Přílet do Nairobi, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na safari. Transfer do hotelu v Nairobi. Nocleh v hotelu.Hotel.

3. den - Nairobi / NP Samburu: Po snídani v cca 08:00 hod. odjezd do Národního parku Samburu (cca 5 – 6 hodin jízdy). Odpoledne odjezd na vaše první safari. Nocleh v kempu.Kemp, plná penze.

4. den - NP Samburu: Brzy ráno odjezd na ranní safari. V oblasti Samburu jsou velmi horké dny a chladné noci. Teplota se pohybuje mezi 18°C – 30°C. Návrat do kempu na snídani. Poté vás ještě čeká dopolední a odpolední safari v parku. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

5. den - NP Samburu / jezero Baringo: Brzy ráno odjezd z NP Samburu přes dno Great Rift Valley, což je nejdelší puklina v zemské kůře na světě k jezeru Baringo. Příjezd do vašeho kempu později odpoledne. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

6. den - jezero Baringo / jezero Nakuru: Po snídani odjezd k jezeru Nakuru (cca 2 hodiny jízdy). Jezero Nakuru je jedním z nejkrásnějších jezer nacházejících se v Great Rift Valley a je domovem milionů růžových plameňáků a dalších divokých ptáků a zvířat. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

7. den - jezero Nakuru / Masai Mara: Po snídani odjezd do přírodní rezervace Masai Mara (cca 5 hodin jízdy). Po obědě odjezd na odpolední safari. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

8. den - Masai Mara: Dopolední a odpolední safari v přírodní rezervaci Masai Mara. Setkáte se zde s hrdými lvy, obvykle odpočívajícími ve stínu stromů nebo ležícími ve vysoké strávě a čekajícími na svou příští kořist. Je zde velká šance, že uvidíte geparda a při troše štěstí i plachého levharta. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

9. den - Masai Mara: Po snídani v kempu vyrazíte na dopolední safari projížďku. Oběd formou pikniku v přírodě. Odpoledne další safari projížďka za divokou zvěří. Nocleh v kempu. Kemp, plná penze.

10. den - Masai Mara: Brzká snídaně v kempu a poslední safari projížďka v Masai Mara. Poté návrat do Nairobi (cca 5 hodin jízdy), kam přijedete později odpoledne. Oběd formou pikniku během cesty. Transfer na letiště a odlet domů. (Zájezd lze rozšířit o pobyt u Indického oceánu nebo o safari v Tanzanii.)
Snídaně, oběd.

11. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.