Exotické zájezdy
Velké Safari v Keni - Keňa

Velké Safari v Keni

Keňa

, Hotel starstarstarstarVelké Safari v Keni

Počet termínů:

40 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -

Počasí:

Dnes Počasí v Nairobi - transparent 25°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Velké Safari v Keni (komfortní lodge)
Popis zájezdu
Safari, 9 dní, lodge, plná penze

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Nairobi / jezero Baringo / jezero Nakuru / jezero Naivasha / Masai Mara / Nairobi

Užívejte si vaše safari bez starostí, organizaci a vše ostatní přenechejte na nás - jsme specialisté na SAFARI.

NP Lake Baringo
Jezero Baringo je 22km dlouhé a 11km široké. Nachází se v severní části Great Rift Valley. Je jedním ze dvou sladkovodních jezer ve Východoafrickém příkopu. Můžete tu vidět například hrochy, krokodýly, pelikány, kormorány, ale i Orlovce říční. Žije zde kolem 450 druhů ptáků. Jezero je domovem jednoho ze 42 kmenů žijících v Keni a to kmene Njemps (II Chamus). Uprostřed jezera se nachází skalnatý ostrov Ol Kokwe, kde můžete tento kmen navštívit. Počasí u jezera je velmi teplé (25°C – 35°C) po celý rok.

Masai Mara
Rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací – usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.

NP Lake Nakuru
Lake Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni, nacházející se na dně nejdelší pukliny zemské kůry na světě – Great Rift Valley. Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků, jakou jsou i pelikáni, marabu a další. Hejna plameňáků mu propůjčují barvu, takže vypadá jako růžové jezero. Národní park Lake Nakuru je také hlavním útočištěm ohroženého nosorožce černého a dlouhé řady ostatních afrických zvířat.

NP Lake Naivasha
Jezero Naivasha znamená v masajském jazyce Maa „rozbouřené vody“. Jezero je 13 km dlouhé a přibližně 5 metrů hluboké. V okolí jezera Naivasha je mnoho farem, kde se pěstují květiny a dále se exportují do Evropy, především do Holandska. Jezero je sladkovodní, dalším sladkovodním jezerem ve Východoafrickém příkopu je pouze jezero Baringo. Jezero má zvláštní fyzikální vlastnosti, v jednu chvíli je jezero klidné a čisté a během 2 minut se vody v jezeře začnou bouřit a jezero je ihned zakalené. Můžete zde pozorovat hrochy, žirafy, buvoly, opice, plameňáky a mnoho druhů ptactva. V národním parku Naivasha rostou stromy Acacia Xanthophlea někdy nazývané jako žlutá zimnice. Nedaleko jezera se nachází Národní park Hell´s Gate. Můžete zde trávit volný čas procházkami nebo jízdou na kole. Plavba lodí po jezeře je také velmi oblíbená.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Nairobi - Hotel Panafrican 4*
Jezero Baringo - Lake Baringo Club nebo Soi Safari Lodge
Jezero Nakuru - Lake Nakuru Lodge nebo Flamingo Hill Camp nebo Lion Hill Game Lodge
Jezero Naivasha - Naivasha Sawela Lodge nebo Naivasha Sopa Lodge
Masai Mara - Mara Sarova Game Camp nebo Mara Keekorok Lodge nebo Mara Sopa Lodge nebo Mara Simba Lodge

Hotely a lodges budou upřesněny v době jejich rezervace (dle obsazenosti a pohybu zvěře v daném období).

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Keni.

2. den - Nairobi: Přílet do Nairobi, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na safari. Transfer do hotelu v Nairobi. Nocleh v hotelu.Hotel.

3. den - Nairobi / jezero Baringo: Po snídani v hotelu odjezd k jezeru Baringo (cca 5 hodin jízdy), kde pro vás bude připraven oběd. Večerní plavba loďkou na jezeře, pozorování hrochů, krokodýlů a mnoha druhů divokých ptáků. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

4. den - jezero Baringo / jezero Nakuru: Brzy ráno odjezd jižně k jezeru Nakuru (cca 2 hodiny jízdy). Po obědě odpočinek, a poté vás čeká odpolední safari - Jezero Nakuru je jedním z nejkrásnějších jezer nacházejících se v Great Rift Valley a je domovem milionů růžových plameňáků a dalších divokých ptáků a zvířat. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

5. den - jezero Nakuru / jezero Naivasha: Brzy ráno odjezd na safari, poté návrat do lodge, kde pro vás bude připravena snídaně. Odjezd k jezeru Naivasha, návštěva Národního parku Hell´s Gate (fakultativně zapůjčení kola). Večeře a nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

6. den - jezero Naivasha / Masai Mara: Snídaně v lodge, a poté odjezd do přírodní rezervace Masai Mara (cca 4 hodiny jízdy). Odpolední safari v parku. Budete mít možnost pozorovat slony, zebry, nosorožce a další druhy divokých zvířat. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

7. den - Masai Mara: Celodenní safari v parku. Fakultativně: návštěva masajské vesnice nebo let balonem s pozorováním divoké zvěře. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

8. den - Masai Mara / Nairobi: Po snídani odjezd z lodge, návrat do Nairobi (cca 5 hodin jízdy), kam přijedete později odpoledne. Transfer na letiště a odlet domů nebo do Mombasy/na Zanzibar na prodloužený pobyt u Indického oceánu. Zájezd lze také rozšířit o safari v Tanzanii.
Snídaně.

9. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.